Innowacyjne rozwiązania zabezpieczeń – zestawienie

Współczesna technologia rozwija się w tempie zastraszającym. Coraz więcej zaawansowanych rozwiązań ma na celu podniesienie komfortu oraz bezpieczeństwa naszego funkcjonowania. Nie inaczej rzecz się ma z zabezpieczeniami naszych domostw. Poczucie bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych ogniw funkcjonowania naszego oraz naszych bliskich. Aby podnieść jego poziom warto zastosować wspomniane rozwiązania technologiczne. Które z nich mogą okazać się najskuteczniejsze? Sprawdźmy!

Innowacyjne zamki

Każdy dom oraz mieszkanie posiada drzwi wejściowe, które najczęściej stanowią pierwszą barierę z jaką spotyka się potencjalny złodziej. O ile miniona epoka wespół z odpowiednim ustawieniem zapadek zamkowych w tekturowych drzwiach odeszła do lamusa, o tyle obecnie korzysta się z nowoczesnych rozwiązań, a sami producenci mają do zaoferowania znacznie więcej. Doskonałym przykładem są zamki z możliwością podłączenia do sieci bezprzewodowej, a nawet smartfona. Stosowna aplikacja mobilna pozwoli odgrywać rolę klucza oraz swoistego centrum zarządzania dostępem opowiada pracownik elektromaniacy. Dzięki niej sprawdzimy rejestr zdarzeń – m.in. godziny w których drzwi były otwierane. Za sprawą aplikacji możemy także udostępnić wejście do domu naszym przyjaciołom o określonej porze w sposób całkowicie zdalny. Tego typu zamek pozwoli także rozwiązań problemy dotyczące wizyty kuriera zwłaszcza, gdy system jest wyposażony w dodatkową kamerę rejestrującą bieżący obraz.

Nowoczesne kamery IP

Tu rodzi się pytanie – jaką mamy pewność, że kurier nie splądruje naszego domu? To właśnie za sprawą innowacyjnych kamer bezprzewodowych IP, które korzystają z komunikacji Wi-Fi. Standardem tego rodzaju rozwiązań jest tzw. streaking pozwalający poprzez dodatkowo zabezpieczoną stronę internetową obserwować to co dzieje się w danym momencie w naszych czterech kątach. Dodatkowe wyposażenie przy udziale aplikacji mobilnej pozwala także sterować bieżącym obrazem oraz wydawać komunikaty głosowe. Głos rozkazujący dziecku siedzącemu przed konsolą wyjście z psem z pewnością pozytywnie przyczyni się do metod wychowawczych…oraz zwiększy poziom bezpieczeństwa.

Symulacja jako skuteczny odstraszacz

Ale bardzo często dom, czy też mieszkanie stoi puste przez kilka godzin. Wówczas stanowi łakomy kąsek do potencjalnych oszustów, którzy prowadzą wcześniejszą obserwację. Wtedy doskonałym rozwiązaniem jest symulacja obecności właściciela polegająca na manipulacji zdalnej oświetleniem oraz TV. Tego rodzaju ruchy również możemy wykonywać zdalnie – poprzez aplikację. Dzięki niej możemy także uruchamiać światło na określony czas o danej porze, aby potencjalny włamywacz tkwił w przeświadczeniu, że właściciel domu jest wewnątrz. Wszak włamywacze najbardziej boją się właśnie spotkania oko w oko z właścicielami posesji.