Jakie są rodzaje kamer przemysłowych?

Skuteczna ochrona bardzo istotnego dla nas miejsca jest niezwykle ważna, dlatego wyposażenie się w profesjonalny system monitoringu zawierający specjalistyczny zestaw kamer to podstawa. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kamer przemysłowych, a każda z nich ma inne zastosowanie i specyfikacje sprzętowe, dlatego przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się jakie są nasze preferencje i sprawdzić dostępne rodzaje telewizji przemysłowej w naszej okolicy.

Kamery dozorowe możemy rozdzielić na wiele podkategorii, jednak najlepszym sposobem kategoryzowania zestawów kamerowych jest podział na podstawie typu systemu nadzorującego, jaki posiadają.

Kamery IP

Jest to system nadzorujący wykorzystujący do zapisu danych audio/video łącza teleinformatyczne oraz sieci komputerowe oparte na protokole sieciowym IP. Ich główną zaletą jest zdecydowanie lepsza jakość rejestrowanego dźwięku i obrazu niż w urządzeniach analogowych. Dodatkowo obraz ten może być przesyłany z dużą swobodą na dalekie odległości.

Kamery AHD

Kamery AHD — inaczej nazywane Analog High Definition; to kamery analogowe, najczęściej stosowane w analogowych systemach monitorujących. Aby obraz był przetransmitowany, do analogowej kamery AHD koniecznie musi zostać podłączony kabel koncentryczny.

Kamery HDCVI

To tak zwane High Definition Composite Video Interface. Tak samo jak w przypadku kamer AHD do transmisji danych audio/video wykorzystywany jest kabel koncentryczny na dystanse do 500 m. Transmisja na większe odległości może powodować już duże zakłócenia w odbiorze i wyświetlaniu danych.

Kamery HDTVI

Czyli kamery High Definition Transport Video Interface to urządzenia dedykowane do analogowych systemów monitoringu, które również wykorzystują metodę transmisji przy pomocy kabla koncentrycznego.

Standardowe kamery analogowe

To ostatni i najstarszy z typów kamer przemysłowych, które ze względu na duże wady związane z transmisją danych audio/video powoli wychodzi z użycia.

Przy współpracy z elektromaniacy.pl.